zvířata

Informace o nejznámějších zvířatech světa.Najdete zde nejhlavnější informace...

Prasatovití a hrochovití

Prasatovití a hrochovití
Prase divoké, prase bradavičnaté, babirusa nebo štětkoun patří do řádu sudokopytníků, nejsou však výhradně býložraví. Kromě rostlinné potravy se živí také larvami, žížalami, vejci a malými živočichy. Potravu hledají ve spadaném listí a v bahně pomocí dlouhého čenichu. Prasata mají konec čenichu zpevněný chrupavkou, která se podobá pružné kosti. Horní i dolní špičáky tvoří ostré kelce, které slouží jako zbraň i jako znamení společenského postavení. Pospolití pekariové se podobají prasatům, ale mají delší a štíhlejší nohy, pachovou žlázu na hřbetě a složitější žaludek, protože se živí převážně rostlinnou potravou. Hroši sice trochu připomínají prasata, ale jejich nejbližšími příbuznými jsou nejspíš kytovci. Jsou býložraví, mají sudovité tělo a výborně plavou. Většinu dne odpočívají ve vodě a v noci vycházejí na pastvu.
http://www.csopvlasim.cz/stanice/fotogalerie/mladata%20v%20peci%20stanice/images/prase%20divoke_mlade.jpg
http://www.zoopraha.cz/upload/img/f000000454__p.jpg
http://www.quantum-conservation.org/EEP/babirusa.gifhttp://www.afrikaonline.cz/gallery/1190978324_img_2468.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/cs/thumb/8/8f/Pekari_paskovany.JPG/258px-Pekari_paskovany.JPGhttp://www.ultimateungulate.com/Images/Potamochoerus_larvatus/P_larvatus1.jpg
ŠIROKÁ TLAMA
Hroši dokážou široce otevřít tlamu,protože čelistní kloub je posunut dozadu.Mají ostré zuby.Dolní špičáky samců mohou měřit i více než 30 cm a slouží jako zbraň při vzájemných potyčkách.Čelistmy se šíří zvukové vlny,takže hroši slyší i pod vodou.
http://i.idnes.cz/alik/3676-hroch.jpg
http://www.caryfuk.cz/shopimg/10459.jpghttp://senzvirat.txt.cz/obrazky/hroch1.jpg
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.